Indomita Varietal 2011 Cabernet Sauvignon

indomita cab sauv 2011Indomita powróciła do naszego osiedlowego sklepu pod postacią caberneta i carmenere, i to od razu w postaci przecenionej. Degustowaliśmy ostatnio mnóstwo cabernetów, także tych tańszych, zdegustujemy więc i tego.

Indomita Varietal 2011 Cabernet Sauvignon (13,5 pln, Tesco) to wino proste, ale całkiem niezłe. W nosie odnajdujemy nuty typowe dla caberneta, przede wszystkim pod postacią aromatu czarnej porzeczki. W ustach sporo smacznego owocu, kwasowość jest średnia, tanina zaznaczona, choć winu zdecydowanie brakuje ciała i koncentracji. Brak uczucia gryzienia zielonej łodygi w tym przedziale cenowym trzeba zapisać na plus.

Utworzyła nam się niedawno nieformalna kategoria, „cabernet do 15 złotych” i w tej kategorii Indomita to jak na razie numer jeden. Najpoważniejszy zarzut jaki mamy do tego wina to jego słaba koncentracja, objawiająca się wrażeniem rozwodnienia. Sprawia to, że wino, które mogło być bardzo dobre i to w super cenie, staje się co najwyżej niezłe. Za cenę sprzed przeceny, czyli 27 pln, raczej nie warto, ale za pół ceny… Hej, czemu nie?

2 comments
  1. joesir said:

    To niedlugo mozna sie spodziewac oceny sophi i kadarki z dolnej polki 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: